07.01.13. - Поздравляю с днем рождения!

Поздравляю всех друзей с днем рождения Иисуса! Неважно, что родился Он точно не в этот день, поскольку новорожденный не мог лежать зимой в яслях для домашних животных (см. Лука 2 7). Признаюсь также в моих сомнениях в том, что родился Он в Вифлееме, а не в своем родном городе Назарете. Вифлеем был указан пророком Михеем как место будущего рождения Мессии, да и Исайя с Иеремией утверждали, что Мессии быть от Иерусалима, от Иудеи, значит, а Назарет-то не в Иудее, а в Галилее. Так что, родись Иисус в Назарете, неувязка с пророчествами бы вышла. Но разве эти детали важны? Важно, что Он родился и в этом у меня нет никаких сомнений.

А, спрошу я Вас, допустимы ли сомнения в трактовке библейских текстов? И тут должен признаться в ужасном: я еретик с точки зрения всех известных мне церквей. Потому что называю себя христианином-агностиком, а все верующие объясняют мне, что такое сочетание невозможно. Я же не понимаю их доводов: ведь если что-то можно понять на уровне логики, то в это уже не нужно верить. И наоборот. Но вопросы эти сложные, готов углубляться, если кому-то интересно. Вот только обязательны ли догматы церквей, чтобы любить Иисуса? Чтобы чувствовать силу Его слов? Чтобы пытаться следовать Ему? Неужели Он не простит сомнений, ведь признавал же Фому одним из Своих, из Двенадцати?

Не думаю, что Иисус знал современные космологические теории. Но многие ли сегодня понимают Его слово, доросли ли до Его слова? В современной украинской политике модно креститься и ходить в церковь. Но где же христианский дух в нашей политике и общественной жизни? Готовы ли сами каяться, а других прощать? Усвоили ли это: «Больший из вас да будет вам слуга» (Матфей 23 11)? Предлагаю Вам сегодня перечитать, проникнуться.

Иисус родился. Рождайтесь и Вы (см. Иоанн 3 3).

Комментарии 

 
0 # Поздравляю с днем рождения!Володимир Плоскін 08.01.2013 13:58
Шановний пане Олександре! Хочу розвіяти ваші припущення щодо народження Спасителя. Справа в тому, що у Віфлеємі в цей час температура повітря від 15 до 20 градусів тепла. По друге, ясла-то стояли не на вулиці, а у печері. Я там був у вересні місяці й поклонився усім місцям, що пов"язані із земним життям Іісуса Христа. Так що немає аж ніяких приводів сумніватися з цього приводу.
Христос народився! Славімо його!
Ответить | Ответить с цитатой | Цитировать
 
 
0 # Вітаю пана Плоскіна!Копелиович 09.01.2013 06:50
Вітаю Вашу появу, пане Володимире, на блозі! Я теж був в Ізралі і теж навідався до всіх святих місць. І знаю, що там взимку достатньо холодно, а в часи Іісуса було ще холодніше. Думка про неможливість народження Іісуса взимку не моя, я прочитав її у більш досвідчених знавців Біблії. Вони кажуть, що скоріше за все народження відбулося восени. Про точну дату народження Іісуса говорити неможливо, зважте хоча б на різницю дат католицького та православного Різдва, на різницю нашого та іудейського календарів.
Ответить | Ответить с цитатой | Цитировать
 
 
0 # Різниці у датах народження Спасителя немаєВолодимир Плоскін 10.01.2013 11:58
Різниці у датах народження Спасителя немає. Просто католічна церква перейшла на новий григоріанський календар, як і увесь світ, а православна досі користується старим юліанським календарем.
Подробиці тут: http://ru.wikipedia.org/wiki/Юлианский_календарь
Ответить | Ответить с цитатой | Цитировать
 
 
0 # Різниці у датах народження Спасителя немаєВолодимир Плоскін 10.01.2013 12:04
Щодо погоди. У Віфлєємі зараз, дійсно, холоднувато по місцевим міркам. Але температури все такі у плюсі. Див. http://www.meteoprog.ua/ru/weather/Bethlehem/6_10/#detail
Якщо ж були у Храмі Різдва Христова, то могли й побачити печеру у якій народився Спаситель. Думаю, що у печері було доволі тепло. Тим більше, що тоді життя у печерах було на той час досить розповсюдженим.
Ответить | Ответить с цитатой | Цитировать
 
 
0 # Пану ПлоскінуКопелиович 10.01.2013 15:45
Я ж і мав на увазі, шановний пане, що з-за різниці в календарях про точну дату говорити неможливо. Важливіше ж, що в Біблії нічого немає ні про дату, ні про печеру. Тому всі міркування про таке - припущення людей.
Ответить | Ответить с цитатой | Цитировать
 
 
0 # Ну, що ж?Володимир Плоскін 10.01.2013 17:53
Пане Олександре! Мені здається, що Ви виказуєте претензії до тодішніх паспортно-імміграційної та адресної служб. А те, що на той час більшість людей жили в печерах, то у мене немає суиніву в тому, що ясла були саме в тій печері, яка знаходиться під храмом Різдва Христова у Віфлеємі. Доречі, температура в печерах була завжди майже однаковою в усі пори року.
Ответить | Ответить с цитатой | Цитировать
 
 
0 # ПлоскінуКопелиович 11.01.2013 06:24
А мені здається, що люди, в основному, жили в домах, таке видно з Біблії. Не дуже собі уявляю, як корови йдуть до ясел у печеру. А церкви можуть будь-який образ створювати, їм же потрібно віруючих привертати. Але все, що ми знаємо про Іісуса, ми знаємо з Біблії. Та ще з дуже коротких повідомлень одного-двух римських істориків.
Ответить | Ответить с цитатой | Цитировать
 
 
0 # КопелійовичуВолодимир Плоскін 11.01.2013 13:19
З книг, що видаються в друкарні не можна робити ніяких висновків, бо до друкарської роботи прикладають свої руки художники видавництва. У ті часи, більшість жила таки не у будинках, а у печерах. Бо, на будинок треба було мати за тих часів дуже багато грошів.
Ответить | Ответить с цитатой | Цитировать
 
 
0 # ПлоскінуКопелиович 11.01.2013 16:05
Шановний пане, та нехай буде по Вашому! Я не вважаю себе великим знавцем Біблії та історії. Запрошував дійсного знавця до блогу, але не знаю, чи захоче...
Ответить | Ответить с цитатой | Цитировать
 

Добавить комментарий

Защитный код
Обновить